Eki 27, 2015

Gönderen:-Genel, Yazılar | 0 Yorum

” Tijen Bolulu ile Müziğin Dili Yok ”

Tijen Bolulu ..

 

Usta Radyo ve Televizyon yapımcısı ..Televizyonda  Tijen Bolulu ile Hassas Dengeler ve Hayatın Tadı Tuzu adlı programların yapımcı ve sunucusu ..

Şimdilerde  hepimizin takip ettiği ve çok revaçta olan internet radyo kanalından   Müziğin Dili Yok   ve   Hayatın Haberleri programlarını büyük bir özveri ve başarı ile sunmaya devam eden billur sesli bir hanımefendi ..

 

Çok sevdiğim bir dostumun tavsiyesi ile dinlemeye başladığım Müziğin Dili yok adlı programını ilk dinlememden sonra Hiç aksatmadan her Çarşamba ve Cumartesi gecelerimin en güzel müzik ve şiir dolu aktivitesi  oldu ..

 

Müziğin Dili Yok  yaklaşık 6 seneden beri tam da adına yakışır şekilde her telden her dilden kaliteli ve nitelikli  müziğe yer veren  aynı zamanda  her programında yerli , yabancı  - yeni , eski birçok şairin şiirlerine de  Tijen hanımın harika sesi ve sunumu ile yer veren harika bir radyo programı ..

Program  her Çarşamba ve Cumartesi geceleri tam 21:30 da   www.muzigindiliyok.com    internet adresinden yayına başlıyor ..
Her programda ayrı bir konsept  ile birbirinden güzel bazen 18 bazen 29 şarkı ile oluşturduğu liste ile inanılmaz keyifli , son günlerde kendisine ” Listelerin Kraliçesi ” demekten kendimi alamıyorum  ..

 

Tijen Bolulu yılların deneyimi bir yana sesindeki o sizi saran hoş ve sıcacık  tonla şiirleri seslendirmek ten öte şiire can veriyor .
Şiirleri ise bazen kendisi seçiyor ama genellikle programı dinlerken aynı zamanda   facebook grubundan  takip eden dinleyicilerin paylaşımlarından okuyor ..Bu program bu yüzden dinleyicisiyle iç içe interaktif bir program .. Dinleyenler  her hafta listedeki şarkılardan sıra belirleyerek şarkılarını seçebiliyor  .. Aynı zamanda programı dinlerken  facebook grupta yorumlarda şiirler , görsel sunumlar öyle bir akıyor ki keyfine doyum olmuyor ..

 

Bu programı ilk dinlediğimden beri hissettiğim duygular öyle güzel ki ..Tijen hanımın programdaki özgün anlatımıyla birlikte   katılan dinleyicilerin müthiş bir enerjisi içinde buluyorsunuz kendinizi ..Hepsi birbirinden nadide  pırlanta yürekli dostlar ediniyorsunuz kısa zamanda ..Programın kendince ritüelleri var  her program bir Parantez açıyoruz evet bir Parantez ..Günlük yaşamın tüm yorgunluğundan ,  stresinden  , kalabalığı ve keşmekeşliğinden sıyrılıp bir başka boyuta geçiyoruz , ve kimi zaman sevincimizi kimi zaman kederimizi acımızı paylaşıyoruz ..Ama her ne olursa olsun programın sonunda el ele veriyoruz ..

Tijen hanım ve dostların güzel , pozitif enerjisini içinizde hissetmeniz gerçekten çok etkileyici ..
Ve mutlaka program sonunda  Sezen Aksu – cihan Okan  Yine mi Çiçek şarkısı ile noktalıyoruz hepimiz yine güzel yine çiçek diyoruz ..

 

Tabiki bu yazıyı yazarken  bu programı dinlemenin öylesine  derin bir mutluluğu  ama bir o kadar da ilk günlerinden dinlememiş olmanın üzüntüsü de var ..Bu yazıyı kaleme almamın sebebi ise    müzik ve şiir seviyorsanız sizinde bu güzel ailenin bir parçası olmanın size ne kadar mutluluk vereceğine emin olmamdır ..Ben programı dinlemeye başladıktan kısa süre sonra içimde sanki her olumsuz etkenden sıyrıldığım kısaca müzik dinleyip şiir le birlikte kendimi çok iyi hissettiğim bir arka bahçe duygusunu yakaladım ..Evet haftada iki gün her şeyden uzaklaşıp kafamı dinlediğim bir küçük  ” Arka Bahçe  ”

Ve bu duyguyla da ” Bir arka bahçesi olmalı insanın ” dedim hatta bu sözden yola çıkarak Müziğin dili Yok ailesi için doğaçlama bir şiir bile yazdım ..Bu yazımdan bir sonraki paylaşımda Arka Bahçe şiirimi de bulacaksınız okuyun o şiiri ve duygularımı daha iyi anlayacaksınız  ..

 

Tijen Bolulu aynı zamanda www.muzigindiliyok.com adresinden Pazartesi gününden Perşembe gününe kadar her sabah 08:30 da  Hayatın haberleri adlı haber programını da sürdürüyor ..Her sabah güncel haberlerle kendine özgü yorumuyla her habere yer vermeye çalışıyor ..

Müziğin Dili Yok ailesinin içinde olunca  sizde  şiir  ve  görsel paylaşımlarda bulunursanız  kısa zamanda sözünü ettiğim güzel enerjiyle program sonunda yüzünüzde kocaman bir gülümseme ve diğer program gününü bekleme alışkanlığını edineceksiniz  ..

 

Dinleyin bu radyoyu  , sıkı sıkıya kulak verin  pişman olmayacaksınız dinlemeye başladıktan sonra sizde alışkanlık yapacak  3 şey olacak biri güzel müzik ikincisi Tijen hanımın harika yorumu ile duygu yüklü şiirler ve programı dinleyen güzel dostların güzel yüreklerinden yayılan müthiş enerji  ..Hal böyle olunca yüzde gülümseme garanti ..

 

Ben her Çarşamba ve Cumartesi gecesi tam 21:30 da  Müziğin Dili Yok Ailesi ile orda olacağım siz de gelin haydi ..

 

Radyo yayını  :     www.muzigindiliyok.com

 

Facebook Grup  :  https://www.facebook.com/groups/118270811615619/

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>